نوشته‌های تازه

 

خدمات

خدمات

شتاب دهنده

هر کسب و کار در هر مرحله از دوره حیات خود، ازاستارتاپ گرفته تا عرضه عمومی سهام در بورس و یا خریده شدن توسط شرکت های دیگر، برای بقا،به پول و سرمایه نیاز دارد.بسیاری از کارآفرینان به راستی نمی دانند که راه اندازی و به موفقیت رساندن یک کسب و کار بر اساس یک ایده جدید، تا چه اندازه ممکن است دشوار و زمانبر باشد، و به چه منابعی نیاز خواهد داشت.برای یک فرد خوش فکر و خلاق که توانسته است ایده خود را شکل ببخشد و دوستان و همکارانش را برای اجرا گرد هم آورده و استارت آپ راه اندازی کند،در کنار سرمایه،راهنمایی و آموزش و مشاوره کسب و کار هم نیاز است. در پاسخ به چنین نیازی، با توجه به نرخ بالای رشد کسب و کارهای نوپا، در کشورهای پیشرفته ویا درحال پیشرفت و آینده نگر، راه حل های مختلفی ارائه شده اند. از جمله مهمترین آن ها شتاب دهنده ها هستند. در سال های اخیر با توجه به رسیدن قله جمعیتی دهه شصتی ها به سن تشکیل زندگی و نیاز آنان به اشتغال، یکی از دغدغه های جامعه ما، بیشتر از هر زمانی، ایجاد شغل برای این نیروی جوان و تحصیل کرده است. از طرفی برنامه های دولت برای اشتغالزایی و ارائه وام به مشاغل کوچک و کسب و کارهای خانگی، و از طرف دیگر حرکت هایی در بخش خصوصی برای جذب و پرورش ایده های جدید و تبدیل آن به کسب و کار جدید، انجام شده است.

استارتاپ استودیو

استارتاپ استودیو

مدل جذب تیم در شتابدهنده ها و مراکز رشد بگونه ای است که ایده های موردنیاز برای راه اندازی کسب وکارها را از بیرون از سازمان دریافت می شود. استارتاپ استودیو بر خلاف شتاب دهنده عمل می کند یعنی با تامین نیروی انسانی ومالی،بر اساس نیاز بازار و چالش های فناورانه،به طور پیاپی استارتاپ خلق می کند. به استارتاپ استودیو‌ها، استارتاپ فکتوری یا کارخانه‌ استارتاپ هم اطلاق می شود. این شباهت صنعتی تا حدی اهداف استارتاپ استودیو را نشان می‌دهد.

sarbarg header

مدرسه کسب و کار

هوگرپلاس مدرسه فصلی کسب و کارهای فناورانه با هدف شناسایی،جذب ،توانمندسازی، تسهیلگری و توسعه مسیر شغلی در حوزه فاواست. این مدرسه با هدف آموزش،توانمندسازی و حمایت از دانشجویان،فارغ التحصیلان،تیم های نوپا،هسته های مراکز رشد و علاقه مندان به ایجاد و توسعه کسب و کار های فناورانه مخصوصا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برنامه ریزی شده است. این برنامه توسط شتاب دهنده جاویدان با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران،اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل و تاییدیه مرکز شتاب دهی نوآوری پارک پردیس اجرا می شود. مدرسه کسب و کارهای فناورانه هوگر پلاس در تلاش است تیم های فعال در رویداد را به مراکز مورد تایید را برای اعطای گرنت و حمایت های بیشتر در هر استان و یا استان های هم جوار معرفی کند. برای مشاهده این لیست می توانید به همراهان ما در بخش سرمایه گذاران و شتاب دهنده ها مراجعه کنید.

خانه

کارگزاری پارک فناوری پردیس

هدف از اجرای طرح توانمندسازی صدف، ایجاد انگیزه و توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به‌منظور کمک به نقش‌آفرینی آن‌ها در اکوسیستم فناوری و نوآوری و طراحی مسیر آینده حرفه‌ای و شغلی بر اساس استعدادها و ویژگی‌های هر فرد در جهت تسهیل ورود ایشان به بازار کار (زیست‌بوم کسب‌وکار) است. درواقع این طرح در نظر دارد به افراد کمک کند تا ابتدا به خودشناسی برسند و در ادامه با حضور در کارگاه‌های مختلف، مسیر درست شغلی را انتخاب و درنهایت بتوانند نقش‌آفرینی مؤثری در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور داشته باشند. چارچوب کلی برنامه آموزشی سومین دوره طرح صدف بر اساس ۴ کمپ طراحی و اجرا می‌شود.

معرفی کمپ‌های طرح

  • کمپ اول: خودشناسی و شناخت سبک‌های شغلی؛
  • کمپ دوم: مهارت‌افزایی در زمینه مهارت‌های نرم (Soft Skills)؛
  • کمپ سوم: شناخت اکوسیستم فناوری و نوآوری و محیط کسب‌و‌کار؛
  • کمپ چهارم: طراحی و هدایت در مسیر حرفه‌ای؛

از دیگر برنامه‌های این طرح می‌توان به پانل انتقال تجربیات کارآفرینان و کارکنان دانشی موفق، مشاوره‌های شغلی، تحلیل اختصاصی نتایج آزمون‌های شخصیت‎شناسی و… اشاره کرد.

رویداد هوگر

برگزاری رویدادهای استارتاپی

به علت نوپا بودن اکوسیستم استارتاپی ، یکی از بهترین شیوه ها برای شناسایی و جذب افراد و همچنین آشنایی و آموزش، برگزاری دوره های آموزشی،بوت کمپ ها و رویدادهای استارتاپی است. ما رویدادهای مختلفی را برگزار می‌کنیم اگر به دنبال شرکت در رویدادها هستید می‌توانید از جدیدترین رویدادها باخبر شوید. همچنین علاقه‌مند به همکاری در برگزاری رویدادهای مختلف هستیم. اگر به دنبال برگزاری رویداد جدیدی هستید حتما با ما تماس بگیرید.

معرفی رویدادها

  • همفکر: رویداد دو ساعته هفتگی جهت ایجاد و توسعه شبکه؛
  • دورهمی: رویداد سه ساعته ماهانه با هدف آموزش و انتقال تجربه؛
  • رویدادهای استارتاپی: مانند استارتاپ ویکند؛
  • بوت کمپ‌های کارآفرینی،رویدادهای کارآفرینی
  • پنل های انتقال تجربه،همایش های اقتصادی و کارآفرینی